Masáže

Raindrop masáž

  Nechejte se rozmazlit masážní technikou Raindrop. Dopřejte svému tělu tuto speciální masáž esenciálními oleji vyvinutou americkým lékařem Gary Youngem. Je to neinvazivní masážní metoda, která využívá antivirových, antibakteriálních a protizánětlivých vlastností speciálně sestavených terapeutických esenciálních olejů. Tyto se aplikují na chodidla a páteř masážními postupy indiánského kmene Lakota a metodou Vita Flex bodů. Díky spojení účinku esenciálních olejů a speciálních masážních technik má tato masáž výrazný regenerační i léčebný efekt.   

Segmentová reflexní masáž 

Je odvozena od masáže klasické, ale liší se  tím, že respektuje segmentové uspořádání nervové soustavy s odpovídající změnou dráždivosti na různých částech těla v kůži, svalech a okostici.
Reflexní masáž se provádí na sucho a pomalu.
Jako součást reflexní léčby pomáhá odstraňovat druhotně vzniklé reflexní změny (místa s větší bolestivostí) a tím ovlivnit jejich příčinu např. ve změnách pohybového aparátu, ale i ve změněné funkci vnitřních orgánů. 
S ohledem na hluboké reflexní působení segmentové masáže by neměla být týž den absolvována jiná reflexně působící procedura.

Indikace:

Funkční a organická onemocnění vnitřních orgánů, poruchy prokrvení, některá funkční a organická degenerativní onemocnění pohybového, aparátu, poúrazové a pooperační stavy, vegetativní disbalance.

Dornová metoda a Breussová masáž

Je metoda, která umožňuje nápravu obratlů a kloubů jemnou manuální terapií, kdy za aktivní účasti pacienta jsou tyto přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy.

Breussova masáž " meziobratlových plotének" se dá velmi dobře kombinovat s metodou pana Dorna. Mnohé problémy páteře jako bolesti, snížení meziobratlových plotének, ústřel atd. lze spojením těchto dvou metod zcela lehce, bez rizika odstranit ( pomoci od bolesti). U většiny školitelů Dornovy techniky je Breussova masáž trochu opomíjená, ale jde o plnohodnotnou masáž, která se s úspěchem používá i samostatně.

Metoda pana Dorna se těší stále větší oblibě. Důvodů je celá řada. Patří mezi ně například její jednoduchost, účinnost a šetrnost k pacientovi. Velmi důležitý je přístup k člověku, jeho tělu,  jako celku, kdy spolu s tělesnou schránkou bere v úvahu i psychické a emocionální složky. Tato technika napravuje fyzické i psychické bloky. Páteř je v přímém propojení s orgány těla a s nervovou soustavou a posunutý obratel může vyvolat další zdravotní problémy, které na první pohled s páteří nesouvisí, ale po vrácení obratle na správné místo, začnou mizet a související orgán dostane šanci na uzdravení. 

Meridianová masáž

Akupunkturní masáž podle Williho Penzela je originální metoda, která vychází z tradiční čínské medicíny. Byla vyvinuta v Německu v 50-60. letech minulého století. Willy Penzel vypracoval technologii speciální masáže.

APM masáž vycházejí z poznání staré čínské medicíny, že příčinou všech onemocnění je porucha / blokáda cirkulace energie mezi orgány, která pulzuje v akupunkturních drahách, tzv. meridiánech. Principem akupunktury je tedy energetické vyrovnání. Tyto zcela bezpečné masážní postupy (bez použití jehel) Vám pomohou od bolestí a celkově zharmonizují Vaši životní energii. 

Reflexní terapie

  • Reflexní terapie je jedna z nejstarších přírodních léčebných metod vůbec. Její stáří se stejně jako u akupunktury uvažuje kolem 5 tisíc let.  Tato metoda vychází ze známé skutečnosti, že na všech zakončeních těla jsou zároveň nervová zakončení. Znamená to tedy, že na chodidlech jsou reflexní plošky všech orgánů lidského těla.
  • Tyto reflexní plošky okamžitě reagují zvýšenou citlivostí na sebemenší poruchu funkce daného orgánu. Tato vlastnost je neocenitelná především v oblasti prevence, protože jsme tak schopni diagnostikovat jakoukoliv poruchu ještě dříve, než se objeví ve fyzické rovině. To znamená dříve, než si vůbec nějaký problém připustíme.

Baňkování a Moxování

Baňkování je velmi stará metoda, používaná nejen k potlačování bolesti pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží.

Baňky působí fyzikálně, reflexně, ale také metabolicky tím, že ovlivňují pochody látkové výměny. Účinek baněk lze zesílit tím, že se přikládají na speciální místa, jako jsou aktivní akupunkturní body. Baňkami se dá i masírovat. Tuto masáž ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.

Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti, pomáhá léčit celou řadu onemocnění, zejména v oblasti pohybového aparátu. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po bańkách) dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém.

Reflexní Lymfodrenáž

Nová německá metoda využívající reflexních bodů na chodidlech. Při jejich stimulaci dochází k intenzivnímu povzbuzování přirozeného odtoku lymfy. Tato technika nás nepřestává udivovat svými vynikajícími výsledky, otoky na různých částech těla mizí již po prvních aplikacích. Metoda je jemná a šetrná k našemu organizmu.