Terapie a diagnostika

EFT

EFT je zkratka anglického názvu "Emotional Freedom Techniques",
který můžeme volně přeložit jako
"Techniky emoční svobody".

Metoda EFT je významným zástupcem mladého oboru energetické psychologie a spolu s dalšími metodami tohoto oboru si díky svým velmi pozitivním výsledkům získává popularitu nejen mezi zastánci alternativní medicíny, ale i lékaři, psychology a psychiatry na celém světě. Metoda EFT vychází z poznatku, že příčinou všech negativních emocí je porucha v našem tělesném energetickém systému.

Abychom zablokovanou energii v meridiánech - energetických drahách těla znovu rozproudili, poklepáváme konečky prstů na určité akupresurní body na obličeji, horní části těla a na ruce, zatímco soustředíme pozornost na problém, který ošetřujeme. Pracujeme zároveň s psychikou, odkrýváme jednotlivé aspekty problému a zpracováváme je.

Autorem metody je Američan Gary Craig, který navázal na práci renomovaného amerického psychologa Dr. Rogera Callahana.


Fytoterapie

léčivá síla rostlin

Léčivé rostliny byly prvními léky, se kterými se člověk setkal. Již od starověku patřily mezi nejdostupnější a mnohdy jediné léčebné prostředky. Byliny nejen pomáhají léčit, ale dodávají organismu i potřebné látky, především některé stopové prvky.

Dnešní mezinárodní vědecký výzkum nejen potvrzuje údaje o léčivé síle rostlin, ale také rozšiřuje vědomosti o bylinkách.

Diagnostika přístrojem ACUM

Jedná se o originální český přístroj, který Vám proměří akupunkturní body a počítačově zobrazí výsledky, tedy rovnováhu Jin/Jang v těle.

Je to jednoduchá pomůcka k diagnostice a uchovávání dat použitelná pro akupunkturisty, ale i pro všechny, kteří praktikují neinvazivní východní - medicínu ( akupresuru, moxování, baňkování, shiatsu, čínské masáže, phytoterapii apod.)

Přístroj umožňuje samostatně vyhledávat a stimulovat akupunkturní body nebo připojený k PC provádět měření.